Dzięki rozkodowaniu VIN możemy uzyskać podstawowe informacje o pojeździe takie jak: czy obecne wyposażenie samochodu Ssangyong to elementy oryginalne, zamontowane w pojeździe przez producenta, czy oferowany pojazd nie uległ wypadkowi i co najważniejsze czy auto nie dostało się do Polski nielegalnie, a dokładnie mówiąc nie zostało skradzione. Niestety, ten problem pojawia się coraz częściej i dotyczy wszystkich aut Ssangyong jak np. Tivoli, Korando, Actyon, Rextor W, Kyron, Rextor II, Musso, Rodius, Stavic, Chairman W, Kalista, SY Truck, Transtar , bez względu na ich zabezpieczenia.
Rozkodowanie VIN w Ssangyong?
Rozkodowanie VIN pozwala uzyskać wiele ważnych informacji o pojeździe, które mogą okazać się pomocne podczas zakupu samochodu czy też w momencie poszukiwania do niego oryginalnych części. Jednak samodzielna weryfikacja numeru nadwozia może być trudna, dlatego warto skorzystać ze sprawdzonych narzędzi, które umożliwiają rozkodowanie VIN za darmo. Przykładowo można tego dokonać w szybki sposób za pomocą poniższego formularza.
Przed zakupem Ssangyong warto sprawdzić dzięki VIN historię pojazdu.
Numery VIN zostały po raz pierwszy użyte w 1954 roku w Stanach Zjednoczonych. Producenci aut np. Ssangyong już wtedy oznaczali swoje auta w ten sposób. Oznakowania tego typu zaczęto używać u producentów w Europie. Jednak pierwsze numery wyglądały różnie. Dopiero w latach osiemdziesiątych (a dokładnie w 1981 roku) światowi producenci, wraz z producentami amerykańskimi ostatecznie porozumieli się w tej kwestii.
VIN, czyli Vehicle Indentification Number to unikatowy numer identyfikujący pojazdu, który zawiera liczne i ważne informacje dotyczące samochodu. VIN zawiera takie informacje jak m.in.: kraj produkcji, rok modelowy, typ napędu, wersję silnikową, opcje wyposażenia.
W 1981 roku Narodowy Highway Traffic Safety Administration w Stanach Zjednoczonych zestandaryzował format. Sprzedane samochody powinny zawierać VIN 17-znakowy, który nie będzie zawiera litery I (I), O (o) lub P (q) (aby uniknąć pomyłki z cyframi 1 i 0).
Opracowano zatem wspólny standard ułatwiający pracę policji, firmom ubezpieczeniowym oraz sprzedawcom samochodów używanych. Odtąd VIN każdego samochodu ma 17 znaków – liter i cyfr.